Ochrana potrubí před mrazem

Naše prověřené samoregulační kabely ochraňují objekty před riziky i za nejnáročnějších zimních podmínek. Umožňují snadnou konstrukci, jsou úsporné a představují dlouhodobé spolehlivé řešení.

Samoregulační protimrazová ochrana potrubí

Samoregulační protimrazová ochrana potrubí Samotná izolace vodovodních potrubí, požárních vodovodů, kropicích hasicích systémů, potrubí pro odvádění mastného odpadu a vedení topného oleje nedostačuje k zajištění ochrany během zimního období. Díky tomu, že jsou určeny pro nejchladnější podmínky, naše samoregulační systémy zajistí doprovodné otápění a zabrání zamrznutí vašeho potrubí a tím i dalším konstrukčním škodám. Frost-Protection-For-Pipes.jpg

Prověřená, energeticky úsporná technologie, na kterou se můžete spolehnout

Úspory energie začínají našimi samoregulačními topnými kabely a pokračují našimi vyspělými řídicími systémy. Díky více než 40 letům zkušeností s výrobou samoregulačního topných kabelů a více než 400 000 kilometrům kabelů nainstalovaných po celém světě řešení nVent RAYCHEM nabízejí prověřenou technologii a nejvyšší jakost:

 • snadná konstrukce, s plnou podporou on-line nebo prostřednictvím jednoho z našich technických odborníků
 • energetická úsporná a udržitelná řešení
 • prokázaná užitečná životnost delší než 25 let

Ucelený systém, navržený k dosažení maximální energetické účinnosti

Naše společnost navrhuje komplexní systémy s minimální spotřebou, od samoregulačních kabelů pro doprovodné otápění až po připojovací soupravy a vyspělé řídicí systémy:

samoregulační kabely pro doprovodné otápění

Řada FS našich samoregulačních kabelů pro doprovodné otápění byla speciálně navržena a je určena pro ochranu potrubí před zamrznutím.

inteligentní připojovací soupravy a příslušenství

Náš připojovací systém Rayclic a gelová koncová těsnění jsou aplikovány zastudena a umožňují jednoduchou a rychlou instalaci. Představují nejinteligentnější způsob zapojení a zakončení samoregulačních kabelů.

vyspělé a úsporné řídicí systémy

 • RAYSTAT-ECO-10
  Díky algoritmu PASC (proporcionální řízení se snímáním teploty okolí), který je součástí řídicí jednotky RAYSTAT-ECO-10, lze ušetřit až 80 % energie ve srovnání s termostatem pro regulaci teploty prostředí.
 • SBS-xx-SV, SBS-xx-SNR
  Jednoduché použití, víceokruhový řídicí a monitorovací panel vybavený řídicí jednotkou RAYSTAT-ECO-10.
 • ACS-30
  Víceúčelový, víceokruhový řídicí a monitorovací systém pokrývající až 260 okruhů.

guttersystem.jpg

Samoregulační protizámrazová ochrana potrubí, která pamatuje na vaše potřeby

Od výchozího návrhu až po montáž na místě a podporu, naše samoregulační systémy pro protizámrazovou ochranu potrubí jsou dodávány včetně nástrojů a služeb, které vám pomohou ušetřit čas a peníze.

Ke zjednodušení návrhu můžete využít náš konstrukční nástroj TraceCalc.net, který vám pomůže při výběru produktů a elektrickém návrhu včetně kusovníku.

 • použijte on-line soubor technických nástrojů
  přehledná konstrukce a specifikační podpora
 • podpora prostřednictvím kompletní znalostní databáze on-line
  materiály ke stažení a návody k obsluze, informační listy, příručky atd.
 • obraťte se na naše inženýry
  pošlete nám dotaz e-mailem nebo nám zavolejte na číslo ..., kde můžete prodiskutovat svůj projekt

Snížení spotřeby energie až o 80%

Splňujete potřeby udržitelnosti moderních budov? Naše systémy jsou navrženy tak, aby byly energeticky úsporné. Energeticky úsporné řídicí systémy, které využívají technologii proporcionálního řízení se snímáním teploty okolí (PASC), vypočítávají optimální tepelné potřeby systému. Díky technologii nVent RAYCHEM můžete pomocí kalkulátoru spotřeby energie zkontrolovat, kolik energie můžete ušetřit použitím vhodné řídicí jednotky a jak rychle se vám vrátí vaše investice.

Dobře chráněná potrubí mohou během zimního období pomoci dosáhnout úspor vody a díky nižší spotřebě energie rovněž zmenší vaši uhlíkovou stopu.

Buďte v bezpečí během zimy po desítky let

Použitím technologie RAYCHEM se můžete spolehnout na více než 40 let zkušeností s výrobou samoregulačních kabelů s více než 400 000 km kabelů nainstalovaných po celém světě a na:

 • prověřenou životnost delší než 25 let
  prokázanou testováním Arrhenius
 • mezinárodní průmyslovou certifikaci
  ISO 9001 a IEC 62395
 • ucelený přehled technických schválení
  UL, CSA, FM, BS, ÖVE, VDE, SEV, CSTB, SVGW, DVGW, CE
 • standardní záruku v trvání 10 let
  prodloužitelná až na 12 let, pokud montáž provede certifikovaný odborný technik

Samoregulační protizámrazová ochrana potrubí

Každý topný kabel nVent RAYCHEM je vybaven inteligentním samoregulačním jádrem. Kabely lze u ventilů, kohoutů nebo kropicích hlavic zakrýt bez nebezpečí přehřátí. Pomocí inteligentní řídicí jednotky můžete dosáhnout významných úspor energie a nákladů.

Inteligentní regulace energie pro optimální úsporu nákladů

Tam, kde by standardní termostat snímající teplotu okolí spustil po dosažení nastavené teploty (obvykle +5 °C) soustavu topných kabelů na 100 %, algoritmus proporcionálního řízení se snímáním teploty okolí (PASC) posoudí okolní teplotu a rychlost teplotní změny a stanoví optimální energeticky účinný pracovní cyklus.

Zapínací/vypínací čidlo teploty okolí by rovněž bylo tradičně sepnuto po 100 % doby, po kterou se teplota pohybuje pod nastavenou mezí. Řídicí systém s algoritmem PASC dodává energii pouhý zlomek této doby. Výsledkem jsou významné úspory bez kompromisů z hlediska zajištění optimální protizámrazové ochrany.

Energeticky úsporná protizámrazová ochrana potrubí pro nový stadion klubu Arsenal

Stadion fotbalového klubu Arsenal s kapacitou 60 000 diváků na severu Londýna potřeboval energeticky úsporný systém ochrany, který by ochránil vodovodní potrubí, pohostinská zařízení a požární kropicí zařízení před chladným počasím. Úspory, které nVent RAYCHEM přinesl celému projektu, byly působivé – stejně jako výzvy.

Představte si, jak každý den zamrzá potrubí. To je důvod, proč nákladné developerské projekty, jako byl tento, vyžadují řešení splňující ty nejnáročnější požadavky. Společnost M & E consultants Buro Happold požadovala spolehlivý systém, který by:

 • byl plnohodnotnou součástí tohoto prestižního stadionu,
 • umožňoval snadnou instalaci vzhledem ke značným délkám potrubních rozvodů,
 • byl zcela spolehlivý.

Protizámrazová ochrana potrubí: skvělá úspora

Algoritmus proporcionálního řízení se snímáním teploty okolí (PASC) v řídicí jednotce RAYSTAT-ECO-10 umožňuje systému potizámrazové ochrany na stadionu klubu Arsenal dosáhnout více než 50% úspory energie oproti regulaci založené pouze na standardním termostatu snímajícím okolní teplotu.

Použití produktů značky RAYCHEM pro protizámrazovou ochranu

Pomocí topného a napojovacího systému RayClic získal Arsenal bezpečnou ochranu potrubí s dlouhou životností a rychlou instalací doplněnou o teplem smrštitelné napojení. Řídicí jednotky RAYSTAT-ECO-10 zajistily spínání topných kabelů pouze tehdy, když to bylo naprosto nezbytné, a dosahuje se tak značných úspor energie.

 • topné kabely FS-A/B/C-2X pro protizámrazovou ochranu 5,5 KM
 • Řídicí jednotky RAYSTAT-ECO-10 10 jednotek

Související produkty

Connection and Protection