Ochrana potrubí před mrazem

Naše prověřené samoregulační kabely ochraňují objekty před riziky i za nejnáročnějších zimních podmínek. Umožňují snadnou konstrukci, jsou úsporné a představují dlouhodobé spolehlivé řešení.

Samoregulační protimrazová ochrana potrubí

Samoregulační protimrazová ochrana potrubí Samotná izolace vodovodních potrubí, požárních vodovodů, kropicích hasicích systémů, potrubí pro odvádění mastného odpadu a vedení topného oleje nedostačuje k zajištění ochrany během zimního období. Díky tomu, že jsou určeny pro nejchladnější podmínky, naše samoregulační systémy zajistí doprovodné otápění a zabrání zamrznutí vašeho potrubí a tím i dalším konstrukčním škodám.Frost-Protection-For-Pipes.jpg

Prověřená, energeticky úsporná technologie, na kterou se můžete spolehnout

Úspory energie začínají našimi samoregulačními topnými kabely a pokračují našimi vyspělými řídicími systémy. Díky více než 40 letům zkušeností s výrobou samoregulačního topných kabelů a více než 400 000 kilometrům kabelů nainstalovaných po celém světě řešení nVent RAYCHEM nabízejí prověřenou technologii a nejvyšší jakost:

 • snadná konstrukce, s plnou podporou on-line nebo prostřednictvím jednoho z našich technických odborníků
 • energetická úsporná a udržitelná řešení
 • prokázaná užitečná životnost delší než 25 let

Ucelený systém, navržený k dosažení maximální energetické účinnosti

Naše společnost navrhuje komplexní systémy s minimální spotřebou, od samoregulačních kabelů pro doprovodné otápění až po připojovací soupravy a vyspělé řídicí systémy:

samoregulační kabely pro doprovodné otápění

Řada FS našich samoregulačních kabelů pro doprovodné otápění byla speciálně navržena a je určena pro ochranu potrubí před zamrznutím.

inteligentní připojovací soupravy a příslušenství

Náš připojovací systém Rayclic a gelová koncová těsnění jsou aplikovány zastudena a umožňují jednoduchou a rychlou instalaci. Představují nejinteligentnější způsob zapojení a zakončení samoregulačních kabelů.

vyspělé a úsporné řídicí systémy

 • RAYSTAT-ECO-10
  Díky algoritmu PASC (proporcionální řízení se snímáním teploty okolí), který je součástí řídicí jednotky RAYSTAT-ECO-10, lze ušetřit až 80 % energie ve srovnání s termostatem pro regulaci teploty prostředí.
 • SBS-xx-SV, SBS-xx-SNR
  Jednoduché použití, víceokruhový řídicí a monitorovací panel vybavený řídicí jednotkou RAYSTAT-ECO-10.
 • ACS-30
  Víceúčelový, víceokruhový řídicí a monitorovací systém pokrývající až 260 okruhů.

Související produkty

Connection and Protection