Ochrana před pohyby způsobenými promrznutím v chladírenských provozech

V mrazírnách, na zimních stadionech, chladírnách a v dalších komerčních objektech mohou nízké teploty pronikat podlahou i přes to, že je dobře izolována. Při ochraně před poškozením způsobeným mrazem jsou účinné, jednoduché a nákladově efektivní naše samoregulační systémy. A to mnohem více, než hydronické topné systémy.

Co přesně jsou pohyby způsobené mrazem?

Velmi nízké teploty uvnitř komerčních mrazíren, na zimních stadionech a v jiných studených prostorách mohou pronikat podlahou, přestože je dobře izolována. Protože podloží promrzne, kapilárním jevem dochází k přenosu vody do zmrzlých oblastí, kde voda vytváří koncentrovanou ledovou hmotu. Zvětšující se objem ledové hmoty může způsobit pohyb podlah a sloupů a to má za následek konstrukční škody a ohrožení cenných skladových zásob.

Efektivní předcházení pohybům podlah způsobeným mrazem v mrazírnách

Efektivní ochrana proti pohybům způsobeným mrazem se instaluje pod izolační vrstvu podlahy. Ke splnění standardů uplatňovaných v moderních objektech musí být takový systém ekologicky bezpečný, energeticky efektivní, musí umožňovat snadnou konstrukci, instalaci a údržbu a rovněž musí být efektivní z hlediska nákladů. A právě z těchto důvodů přichází řada na samoregulační technologii.

Samoregulační systémy pro ochranu před pohybem způsobeným mrazem jsou přímočaré

Systémy pro ochranu před pohybem způsobeným mrazem od společnosti nVent mají jednoduchou konstrukci:

  • samoregulační elektrické kabely pro doprovodné otápění značky nVent RAYCHEM
    mění svůj výkon, aby vykompenzovaly teplotní změny
  • připojovací soupravy a příslušenství pro snadnou instalaci
    pro elektrické připojování a řádné provádění instalace, například elektrické přípojky, soupravy ukončovacích těsnění a spojovací skříňky
  • vyspělé monitorovací systémy
    řídicí jednotky, které sledují a/nebo regulují kabel pro doprovodné otápění a pomáhají tak udržovat požadovanou povrchovou teplotu

Desítky let zkušeností se samoregulační technologií

Jako přední světový výrobce v oblasti řešení pro doprovodné otápění jsme známi svojí technickou vyspělostí a odbornými znalostmi polymerů a technologií paprskového uspořádání. Díky více než 40 letům zkušeností s výrobou samoregulačního topných kabelů a více než 400 000 kilometrům kabelů nainstalovaných po celém světě nabízíme prověřenou technologii a nejvyšší jakost.


Související produkty

Connection and Protection